top of page

Izmantot visus instrumentus, ko AA piedāvā

Šis AA biedrs atzīst, ka viņa galvenais mērķis ir fiziski izdzīvot. Taču to nodrošinās tikai visu AA instrumentu izmantošana.


Mani sauc Monvīds, es esmu alkoholiķis. Kad tiku uzaicināts uzrakstīt “Vīnogai” saistībā ar tematu “manas skaidrības galvenais mērķis un AA galvenais mērķis”, sākotnēji prāts nesās uz patosa pilnu deklarāciju, bet, pārdomājot šo jautājumu, sapratu, ka manas skaidrības galvenais mērķis – fiziska izdzīvošana, būšana.

Ņemot vērā to, ka jebkura dzeršana man var būt pēdējā un es varu to nepārdzīvot, jo neprotu droši dzert (šo frāzi dzirdēju no mūsu biedriem), tad man vispirms ir jāizdzīvo. Ņemot vērā to, ka mans alkoholisms nav ārstējams un, kā esmu dzirdējis sapulcēs un lasījis AA literatūrā, alkoholisms ir progresējoša, fatāla slimība, sadraudzība nodrošina manu skaidrību, kurā varu teikt – neskatoties uz šo slimību, esmu dzīvs. Es pieņemu – lai AA man nodrošinātu izdzīvošanu, man ir jāpieņem viss, ko AA piedāvā. Tā ir metode, kā man palikt dzīvam – kalpot, strādāt ar programmu, nest vēsti utt.

Tikai pēc tam, kad šis galvenais mērķis ir sasniegts, t. i., esmu cieši sasaistīts ar sadraudzību un esmu dzīvs, es varu sākt domāt par kādām papildu lietām (attiecības ar Augstāko Spēku, citu dzīves jomu uzlabošana, faktiski – citu dzīves jomu atveseļošanās no alkoholisma).

Sākotnēji nākot uz sadraudzību, neapzinājos, cik mana situācija ir nopietna, cik šī slimība ir nopietna, taču, pamazām atveseļojoties un paskatoties uz savu dzīvi, tostarp uz dzerošo dzīvi, skaidrām acīm, varu teikt – esmu laimīgs, ka esmu palicis dzīvs. Mans spriedums ir tikai atlikts, kā saka Lielā grāmata. Tikai šodien es varu nepacelt pirmo glāzīti un palikt dzīvs.

AA lietas man bijušas tuvas vienmēr, kopš esmu atnācis uz sadraudzību, arī galvenais mērķis – palikt skaidrā un palīdzēt sasniegt skaidrību citiem alkoholiķiem. Palikt skaidrā man pašam nozīmē darboties AA, cik vien cieši iespējams, censties izmantot visus instrumentus, ko AA piedāvā. Palīdzēt sasniegt skaidrību citiem alkoholiķiem – arī šis temats man ir tuvs un daudz devis manis paša skaidrībai. Esmu diezgan liels individuālists, tāpēc bieži vien vēsts nešanas pasākumā piedalos viens pats. Esmu sapratis, ka vēsti var nest ne tikai rehabilitācijas centros, draugu vai paziņu lokā, bet faktiski jebkur un jebkādā veidā. Man jāspēj ieraudzīt cilvēks, kurš cieš, un jāpastāsta par mūsu sadraudzību. Atceros, reiz pie darba jauns čalis ar redzamām alkohola lietošanas problēmām prasīja 1EUR, lai salāpītos. Atbildēju, ka iedošu 1EUR, ja viņš noklausīsies mana dzīvesstāsta īso versiju. Nedaudz pārsteigts, viņš to noklausījās un dabūja 1 EUR. Ja Augstākais Spēks tā gribēs, viņš kādreiz varbūt pievienosies sadraudzībai. Arī Bils ar Bobu, nesot vēsti, paši izmisīgi meklēja alkoholiķus, ar kuriem runāt, lai sevi glābtu, nevis gaidīja, ka viņu lokā parādīsies kāds alkoholiķis, kurš cieš.

Arī tagad, šajā laikā, pateicoties Augstākajam Spēkam, man ir dota iespēja šad tad nest vēsti par atveseļošanās iespējamību, tādēļ es kā viens no Latvijas AA biedriem iespēju robežās dodu savu artavu mūsu vēsts nešanā tiem, kurus vēsts vēl nav sasniegusi.

Monvīds D., Rīga
Recent Posts

See All

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page