top of page

Jauna nozīme

Ir gadījies, ka sapulcē, izrunājot vai dzirdot vārdus “sponsors” un “sponsorēšana”, esmu bažīgi skatījusies jaunatnācēju virzienā. Ka nepārprot. Ka nepadomā, ka tam ir kāds sakars ar naudu, kaut kādām dīvainām attiecībām “brāļu” un “māsu” (vēl divi aizdomīgi vārdi) starpā.Starp citu, Lielajā grāmatā vārdi “sponsors” un “sponsorēšana” nemaz neparādās. Taču viena alkoholiķa rūpes par otru alkoholiķi kopš Bila un Dr. Boba sarunas 1935. gadā ir AA programmas, sadraudzības un alkoholiķu atveseļošanās pamatakmens. “Mūsu vienīgais mērķis ir palīdzēt citiem,” rakstīts grāmatas “Anonīmie alkoholiķi” 7. nodaļā “Strādājot ar citiem”. (76. lpp.) Un “Dzīvei radīsies jauna jēga” – skan Divpadsmitā soļa apsolījums. (Turpat.)


AA var atrast ne tikai jaunu dzīves jēgu, bet arī jaunu nozīmi dažādiem vārdiem. Pirmie prātā nāk “kalpošana”, “pazemība”, jā, arī “sponsorēšana”. Un, ja slejas sākumā atzinos dažkārtējos aizspriedumos pret sponsorēšanas terminu, tad domāju, ka risinājums nav vis izvairīšanās no tā lietojuma, bet, gluži pretēji, – aktīvāka dalīšanās pieredzē un pašas sponsorēšanas praktizēšana. Tieši sponsorēšana, kā jau noprotat, ir arī šī mēneša “Vīnogas” tēma.


Anonīmais autors rakstā “Pārdomas par sponsorēšanu” vaicā, vai darbu ar soļiem var uzsākt par agru un vai iespējams pievilt sponsoru?

“Es neesmu Dievs”, rakstot par savu pieredzi kā sponsoram, atzīst alkoholiķis D., “Man sanāk, ja es atceros, ka esmu tikai komunikācijas kanāls, nevis avots. Avots ir lielāks par mani, un arī šeit es nedrīkstu spēlēt Viņa lomu.” Rakstu krievu valodā lasi ŠEIT.


Divi AA biedri dalās pieredzē, kā izvēlējās sponsoru. Savukārt cits alkoholiķis rakstā “Vai vīrietis drīkst sponsorēt sievieti?” pamato, ka svarīgākie ir motīvi, nevis dzimums.


“Ko man nozīmē Anonīmo alkoholiķu programma?” vaicā anonīma autore (krievu valodā raksts pieejams ŠEIT) un atzīst: “Kopš patiešām strādāju ar soļiem, piespiežu pielikt pildspalvu pie papīra un pārskatīt savu pusi, skaidrības kvalitāte ir uzlabojusies.”


Tulkojumā no Grapevine šomēnes raksts “Sponsorēšanas izaicinājums”, kurā jau pirms vairāk nekā 30 gadiem kāds ASV dzīvojošs AA biedrs raksta par tendenci izmantot Divpadsmit soļu surogātus.


Savukārt dzīvesstāstu sadaļā šoreiz varam iepazīt Andra K. pieredzi – kā, dzīvojot skaidrā un strādājot ar soļiem, mainījies viņa redzējums par sevi un programmu.


Liels paldies tiem, kuri jau atsaukušies un paši atsūtījuši rakstus “Vīnogai”! Gaidām arī Tavējo ;) Līdz 1. septembrim sūti uz e-pastu redakcija.vinoga@gmail.com rakstu par tēmu MĀJAS GRUPA. Līdz 1. oktobrim – VĒSTS NEŠANA. Līdz 1. novembrim – AUGSTĀKAIS SPĒKS.


Tāpat kā sapulcēs arī “Vīnogā” darbojas anonimitātes princips – rakstu vari parakstīt ar savu vārdu, kā anonīms autors, ar izdomātu vārdu vai iniciāli.

Redakcijas vārdā – Maija


Recent Posts

See All
bottom of page