top of page

Mēs esam brīvi cilvēki!


Lielajā grāmatā ir stāsts par kādu amerikāņu uzņēmēju – spējīgu un labu cilvēku, kurš cieta no alkoholisma. Viņam bija tik daudz naudas, ka viņš varēja atļauties ārstēties pie labākā no labākajiem – slavenā Eiropas psihiatra Dr. Junga. Tikko pabeidzis šķietami sekmīgo ārstēšanās kursu, šis vīrs piedzērās. Viņš atgriezās pie Dr. Junga un lūdza pateikt visu taisnību par viņa stāvokli. Ārsts bija godīgs un atbildēja, ka, pēc viņa domām, pacientam nav nekādu cerību. Viņš nekad nevarēs atjaunot savu stāvokli sabiedrībā, un viņam vajadzēs sevi ieslodzīt vai nolīgt miesassargu, ja viņš grib dzīvot.

Taču šis vīrs palika dzīvs un dzīvoja kā brīvs cilvēks. Viņam nebija vajadzīgs ne miesassargs, ne ieslodzījums. Tāpat kā viņš arī mēs, citi AA biedri, varam doties uz jebkuru vietu pasaulē un ceļot tā, kā ceļo visi brīvi cilvēki, nebaidoties ne no kādām briesmām, ja tikai mēs vadīsimies pēc noteiktas, vienkāršas uzskatu sistēmas. (“Anonīmie alkoholiķi”, 23. lpp.)

Tas strādā, tas patiešām strādā! Pierādījumus varam atrast visos šī mēneša “Vīnogas” rakstos, kas veltīti ceļošanai skaidrā.

Reizēm pietiek ar to, ka burtiski pieturamies pie Lielās grāmatas. Rakstā “Ar Lielo grāmatu kabatā” (tulkots no starptautiskā AA žurnāla Grapevine) satiekam Barbaru K., kura turas pie kabatas formāta Lielās grāmatas, ieslēgusies Čikāgas lidostas tualetes kabīnītē, kamēr ārā plosās vētra un uzdzīve. Var arī gulēt ar Lielo grāmatu pagalvī, kā to savulaik darījis Dzintars, kurš ir skaidrā kopā 1996. gada. Dzīvesstāstā “Vēja virziens” Dzintars atklāti stāsta par saviem vētrainajiem piedzīvojumiem un skaidrības brīnumu. Savukārt O. K. pieturējās pie sešu mēnešu skaidrības žetona un nepiedzērās Pasaules hokeja čempionātā Bratislavā, bet šogad Latvijai brīnumaināko no Pasaules hokeja čempionātiem jau spēja nevis izturēt, bet baudīt skaidrā. Par to lasām rakstā “Ceļojums uz čūsku midzeņa centru”.

K. rakstā ar mīklaini intriģējošo nosaukumu “319” pastāsta par to, kā ceļošana laikā un telpā izglāba viņu no plosta turpinājuma apstākļos, kad bija aizliegts ne tikai ceļot, bet pat atrasties uz ielas pēc pulksten 20.00. (Krievu valodā ŠEIT.) Lasot rakstu “Reiz ārzemju sapulcē …”, kopā ar mūsējiem varam pabūt sapulcēs Čiangmajā, Ņujorkā, Pnompeņā un Romā. Andris rakstā “Ceļošanas brīnums” (krievu valodā ŠEIT) pastāsta, kā alkohols viņam atņēma lielāko no priekiem – ceļošanu, bet AA sadraudzība un skaidrība to necerēti atgrieza ar uzviju. Bet raksts “Kambodža pēc Pola Pota” lai atgādina par to, ka ciešanas ir aiz muguras. Ja vien mēs to patiesi vēlamies un esam gatavi tā labā darīt visu, mēs esam brīvi cilvēki. Un tas ir tikai sākums! Tā ir bronza!


Redakcijas vārdā – Debora


Atgādinām, ka daudzus “Vīnogas” rakstus var arī klausīties.

Uzraksti par savu pieredzi arī Tu!

2023. gada tēmas:

VIENĪGAIS NOTEIKUMS (TREŠĀ TRADĪCIJA) – līdz 1. jūlijam

GARĪGA PROGRAMMA – līdz 1. augustam

DRAUDZĪBA SADRAUDZĪBĀ UN ĀRPUS TĀS – līdz 1. septembrim

KOPĪGĀ LABKLĀJĪBA – līdz 1. oktobrim

EMOCIONĀLĀ SKAIDRĪBA – līdz 1. novembrim


Rakstus sūti uz e-pastu redakcija.vinoga@gmail.com!Recent Posts

See All

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page