top of page

Tā pati mīlestība


Mūsu pamatteksts – grāmata “Anonīmie alkoholiķi” – pirmoreiz publicēts 1939. gadā, kad sadraudzības dalībnieku skaits tikko pārsniedza simtu un tās autora Bila V. skaidrības laiks bija daži gadi. Kopš tā laika Lielo grāmatu lasa, pārlasa, pēc tajā atklātajiem principiem savas dzīves pārkārto miljoniem cilvēku, dienu pa dienai audzējot skaidrības laiku, kas nereti ar Augstākā Spēka un sadraudzības palīdzību sasniedz vairākus gadu desmitus.

Es skaidrā esmu desmit gadus. Saskaroties ar dažādiem dzīves sarežģījumiem un nepatīkamiem emocionālajiem stāvokļiem un kārtējo reizi meklējot risinājumu Lielās grāmatas tekstā, ne reizi vien esmu pie sevis ar apbrīnu (bet arī zināmu saērcinājumu) nodomājusi: “Ak, Bil, kā gan tu varēji būt tik vieds?” Jā, protams, zinu, ka ar Augstākā Spēka palīdzību. Jā, protams, atceros, ka mēs neesam svētie un tiecamies drīzāk uz garīgo progresu, nevis pilnību. Atceros arī, ka Divpadsmit tradīcijas vairākus gadus pēc Lielās grāmatas sarakstīšanas radās kā atbilde reālam izmēģinājumu un kļūdu procesam, kurā pirmie AA dalībnieki spilgti demonstrēja to, ka tiešām nav nekādi svētie. Un tomēr Bila V. raksts “Nākamais atskaites punkts: emocionālā skaidrība” sniedz īpašu mierinājumu un cerību, ka emocionālās skaidrības trūkums nav vis fundamentāla izgāšanās, bet normāls (pat ja ļoti sāpīgs) augšanas process. To piedzīvoja Bils, būdams jau vairākus gadu desmitus skaidrā, to piedzīvo miljoniem AA biedru visā pasaulē. Bet tam ir risinājums. Un tieši par to lasi 2023. gada pēdējā mēneša “Vīnogā”.

Piecu Latvijas AA biedru pārdomas par tematu “Kas man ir emocionālā skaidrība?” apkopotas rakstā “Vairāk nekā nedzeršana”. Par apreibināšanos ar emocijām, kas daudzos aspektos tik ļoti atgādina alkohola lietošanu, rakstā “Emocionālie plosti” dalās Rebeka. Pieredzes stāsta “Svarīgas sekundes” autors agrāk domāja, ka AA programmas mērķis ir padarīt viņu nejūtīgu pret dažādā negācijām, taču tagad uzskata, ka emocionālajā skaidrībā svarīgāka par sajūtu ir rīcība (krievu valodā ŠEIT). Par pamatīgu ego iekaisumu, kas mudināja atgriezties pie soļiem, cita starpā dalās arī aizkustinošā dzīvesstāsta “Kā būt starp savējiem?” autore. Savukārt Al-Anon dalībniece Linda sniedz liecību no otras ielas puses – kā ar Divpadsmit soļu palīdzību piedzīvo emocionālo skaidrību blakus alkoholiķim.

Šomēnes publicējam arī jau pieminētā Bila V. raksta “Nākamais atskaites punkts: emocionālā skaidrība” jaunu tulkojumu. Gatavojot decembra numuru, skatījāmies, vai hrestomātiskais teksts jau ticis tulkots un publicēts latviski, un atradām to Bila V. “Rakstu izlasē” zem nosaukuma “Mīlestība”. To arī novēlu mums visiem šī vārda dziļākajā nozīmē!

Slejas noslēgumā liels paldies visiem, kas ierosināja tēmas 2024. gadam. Prieks, ka daļa no tēmām jau bijušas mūsu uzmanības centrā: rakstus par norāvienu vari atrast ŠEIT, par Piekto tradīciju jeb galveno mērķi ŠEIT, par priecāšanos un svētkiem skaidrā ŠEIT, par sapulcēm tiešsaistē lasi ŠEIT un par sapulcēm dažādās valodās ŠEIT, savukārt noderīga pieredze par greizsirdības tematu varētu atrasties mūsu attiecībām un seksam veltītajā numurā.

Noslēdzot gadu, milzīgs paldies regulārajiem “Vīnogas” rakstu ierunātājiem. Mēs jūs mīlam! Pateicoties jums, “Vīnogu” var arī klausīties. Sirsnīgs paldies visiem autoriem – gan tiem, kuri raksta regulāri, gan tiem, kuri atsaukušies vienu reizi. Lūdzu, rakstiet vēl! Jūsu pieredze kādam var būt ļoti noderīga.

Janvārī tradicionāli piedāvāsim pdf izlases latviešu un krievu valodā ar iepriekšējā pusgada rakstiem, bet tam sekos jaunas tēmas, par kurām aicinām rakstīt:

CIETUMI UN ĀRSTNIECĪBAS IESTĀDES – rakstu iesūtīšana līdz 1. janvārim

EGOISMS – rakstu iesūtīšana līdz 1. februārim

PATEICĪBA – līdz 1. martam

LŪGŠANAS UN MEDITĀCIJA – līdz 1. aprīlim

PIEŅEMŠANA (GAN SEVIS, GAN CITU) – līdz 1. maijam


Rakstus sūti uz e-pastu redakcija.vinoga@gmail.com!


Maija
Recent Posts

See All

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page