top of page

Vienādmalu trijstūra labā mala – KALPOŠANA

Vīnogas redkolēģijā es tiešām nokļuvu nejauši, tajā parastajā AA veidā – man piedāvāja, es neatteicu…

Bet ļoti labi atceros slimās dzeršanas laikus, kad man piedāvāja iedzert – un es arī neatteicu. Nekad. Ne pie kādiem apstākļiem. Nebija svarīgi – pienākumi, bērni, darbā esmu vajadzīga –, man bija jādzer, jo alkohols bija mana prioritāte. Un kad es biju sagrauta, morāli un fiziski padevusies, pilnīgā izmisumā un lūgusi Augstākajam Spēkam palīdzību, es devos uz AA. Tur mani sagaidīja mana AA ģimene, arī visi tie, kas bija kalpošanā – cilvēki, ar kuru palīdzību es uzsāku skaidrības ceļu. Kāds bija atnācis agrāk uz sapulci, atslēdzis durvis un uzsildījis kafiju. Kāds glīti salicis AA grāmatas uz neliela galdiņa, lai es varētu tās apskatīties un iegādāties. Kāds bija ievietojis AA mājaslapā sapulču sarakstu, bet kāds spēlēja AA jubilejas koncertā. Vēlāk kāds mani sponsorēja, cits palika ilgāk pēc sapulces, lai ari mani aprunātos. Pēc kāda laika AA es satiku cilvēkus, kas bija kalpojuši, lai es varētu kalpot – nokārtoja iespēju doties uz slimnīcu, zināja, kādā veidā jāinformē vietējie profesionāļi, kādi bukleti jāņem līdzi (galu galā bija tos sagatavojuši tulkošanai un devuši uz druku). Cik labi, ka manas prioritātes, pateicoties programmai, ir radikāli mainījušās. Kalpošana ienesa manā skaidrībā pacietību, gandarījumu, atbildību un pieredzi. Kalpošana ļauj man kļūdīties un iesmiet par savu ego.

Sadraudzībā esot, sapratu, ka labi zināmais AA skaidrības trijstūris – vienotība, atveseļošanās, kalpošana – bez vienas maliņas nav un nevar pastāvēt. Ne velti tas ir vienādmalu trijstūris – grozi, kā gribi, visas malas vienādi garas un svarīgas. AA stabili var pastāvēt tikai, pateicoties visiem trim pamatiem, no kuriem neatņemama ir KALPOŠANA.


Novembra numurā cita starpā lasiet:

Rakstā “Tas patiesi darbojas” Anita dalās kalpošanas pieredzē savā mājas grupā, uzsākot skaidrību.

AA biroja vadītāja stāsta, ar kādiem izaicinājumiem saskaras, ja darba devējs ir AA – “Ar Augstākā gribu un labvēlību”.

Izvērsti par reģionu veidošanos un starpgrupām var lasīt Andra K. rakstā “Kad mūsu sadraudzība sasniegs pilngadību?”. Savukārt raksts "AA konference - vieta, kur izpaužas mūsu kopējā sirdsapziņa" īpaši noderēs visiem, kas piedalījušies un plāno piedalīties novembrī plānotajā konferencē.

Emocionāli atklāts un tiešs ir alkoholiķa un ilggadēja kalpotāja O. dzīvesstāsts “Mans Ikigai ir AA.”


Vīnogas redkolēģijā, pētot rakstu statistiku, nereti nopūtāmies, ka raksti, veltīti kalpošanai, sasniedz vismazāko lasītāju skaitu – lūk, veltām visu novembra numuru kalpošanas tēmai! 😊 Viens sirsnīgs AA apskāviens visiem, kas kalpoja – rakstīja, un lai labi lasās!


Uz tikšanos konferencē!

Redakcijas vārdā –

Zita


Recent Posts

See All

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page