top of page

Viss, kas mums pieder, ir šodiena!

Labrīt, labdien, labvakar, “Vīnogas” lasītāj!

Nav iespējams zināt, kurā dienas laikā Tu šo lasi, un tas arī nav svarīgi. Tu lasi šīs rindas šodienā – vienīgajā dienā, kurai tā pa īstam ir nozīme. Vakardienu mainīt vairs nav iespējams, tā ir zudusi uz visiem laikiem. Un rītdiena, lai cik pesimistiski tas arī neizklausītos, var arī nekad nepienākt. Viss, kas Tev ir, tā ir šodiena. Tāpēc šī mēneša “Vīnogas” raksti ir veltīti dzīvošanai šodienā.

Starp citu, rakstīt redakcijas sleju ir daudz citādāk, un es teiktu – grūtāk, nekā rakstīt vienkārši rakstu šim žurnālam. Jo redakcijas slejā, atšķirībā no citiem rakstiem, jāmēģina izvairīties no individuālā skatījuma par mēneša tematiku. Tā vietā jānoķer kopējais sadraudzības redzējums par kādu mums nozīmīgu principu vai parādību un jāieskicē tā svarīgums atveseļošanās kontekstā. Izlasot šī raksta pirmo rindkopu, es neesmu pārliecināts, ka man izdevās izvairīties no individuālā skatījumu uz dzīvošanu šodienā. Esmu pārliecināts, ka starp lasītājiem būs tādi, kas nepiekritīs apgalvojumam par to, ka viss, kas mums ir, tā ir tikai šodiena. Tomēr man personīgi 24 stundu princips ir īpaši tuvs, un es teiktu, ka no visiem tā sauktajiem AA spārnotajiem izteicieniem, dzīvot pa vienai dienai uz priekšu (one day at a time, kā man tika mācīts), iespējams, ir pats svarīgākais atklājums, ko esmu paņēmis no Anonīmo alkoholiķu sadraudzības un Divpadsmit soļu programmas.

Es, protams, neesmu vienīgais, kuram Anonīmie alkoholiķi iemācījuši citādāk paskatīties uz dzīvošanu pa vienai dienai uz priekšu. Mūsu lieliskie autori ir sagādājuši spēcīgu skatījumu uz to, ko viņiem nozīmē dzīvošana šodienā.

Dzīvesstāstā “Programma – tā ir darbība” Ivita stāsta, kā pirmoreiz uz AA aizgāja ar cerībām sastapt tur kādu vīrieti, kurš viņu izglābs. Protams, tas nenostrādāja, un tikai tad, kad stāsta varone pieņēma Divpadsmit soļu programmu, mainījās viņas attieksme pret sevi, savu atkarību un dzīvi kopumā.

Anonīmais autors ar piesardzību skatījās uz ideju par dzīvošanu pēc 24 stundu principa, jo “tikai šodien” pieeja nav aprakstīta mūsu Lielajā grāmatā. Pie kādiem secinājumiem skeptiskā attieksme autoru novedusi, lasiet rakstā “24” (krievu valodā ŠEIT).

Uz savu pēdējo dzeršanas un pirmo skaidrības dienu atskatās autors O. K., kurš rakstā “Rītdiena ir ilūzija” paskaidro, kā izprot 24 stundu principu (krievu valodā ŠEIT).

Ieskatu AA brāļu un māsu ikdienā sniedz raksts “Viena diena skaidrā”, kurā Debora, Zanda un Lauris apraksta šī gada 2. janvāra dienu.

Savukārt no Grapevine tulkotais raksts “Kādēļ man nepieciešams 24 stundu plāns” īpaši interesants varētu būt skeptiķiem, kuriem šķiet, ka šāds princips ir, kā autors pats izsakās, intelektuālā negodīguma un pašapmāna komplekts. Lai gan patiesībā šis raksts ir labi strukturēta, pedantiska un neviltota mīlestības vēstule dzīvošanai pēc 24 stundu principa.

Milzīgs paldies visiem lasītājiem, rakstītājiem un ziedotājiem, ka šodien esat kopā ar mums!

Atgādinām, ka “Vīnogu” var ne tikai lasīt, bet arī klausīties (ŠEIT).

Šeit un tagad Oskars


Arī Tu vari uzrakstīt “Vīnogai” par savu pieredzi. Īpaši gaidām rakstus par nākamo mēnešu tēmām:

NAUDA UN SKAIDRĪBA – līdz 1. martam

NOPIETNI PĀRBAUDĪJUMI SKAIDRĀ – līdz 1. aprīlim

CEĻOŠANA SKAIDRĀ – līdz 1. maijam


Recent Posts

See All

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page