top of page

Izeja no sava apļa

AA dalībniece ar ilgstošu skaidrības laiku stāsta, kāpēc sponsorē citus un kalpo sadraudzībā.


Kad atnācu uz AA, biju dziļā sevis žēlošanas sajūtā. Man šķita, ka visiem viskautkas ir, tikai man nav nekā. Sākot atveseļoties, sapratu, ka jāsāk skatīties no punkta – priecājies par to, kas ir, nevis bēdājies par to, kā nav. Kad to apzinājos, varēju sākt kalpot, jo beidzot bija sajūta, ka ir ko iedot citiem, nevis tikai vēlme saņemt no citiem.

Kad izgāju Divpadsmit soļus ar sponsoru, sajutu vēlmi un vajadzību man iedoto sniegt tālāk citiem, kuri vēl arvien ir tajā ciešanu pasaulē, kurā es pati biju pavisam nesen un reizēm vēl arvien mēdzu iekrist. Bet, atšķirībā no iepriekšējā laika, tagad es varēju atrast izeju no sajūtām, piezvanot sponsoram vai pati sponsorējot citus. Sponsorējamiem, kuri atnāca pie manis, bija manas problēmas. Palīdzot viņiem iziet Divpadsmit soļus, es palīdzēju arī sev iziet no problēmām.

Man bija liels pārsteigums, ka ir ļoti labi strādāt ar citiem, kad pati jūtos slikti. Jo tad mans pārmērīgais alkoholiķes egocentrisms nomierinājās un pievērsās citiem un Augstākajam Spēkam. Un tad balstiņa, kas visu laiku stāstīja, ka man kaut kā trūkst, pieklusa, un atnāca gandarījums, ka varu kādam palīdzēt, un patiesa brālības sajūta ar sadraudzības biedriem. Tā es izjūtu kopējo emocionālo labklājību – es parūpējos par sevi, lūdzot palīdzību, un palīdzu citiem.

Sākt kalpot grupā man bija pagrūti, jo biju ļoti nepraktiska. Vissarežģītāk man bija uzņemties saimnieka un kasiera amata pienākumus, jo es sevi uzskatīju par diezgan nesaimniecisku un tādu, kas neprot apieties ar naudu. Kad saņēmos drosmi iet šajās kalpošanās, secināju, ka abas sfēras sāk uzlaboties dzīvē. Sāku kļūt saimnieciskāka, un arī naudas jautājumi sāka sakārtoties.

Bija liels prieks ieraudzīt, ka, no visas sirds kalpojot kopējam labumam, Augstākais Spēks labo arī manu dzīvi. Kā tajā teicienā ­“…dodot gūtais – neatņemams”. Nesavtīga kalpošana grupās sāka kārtot manas dzīves praktisko pusi.

Sapratu, ka, kalpojot kopējam labumam, notiek arī mana personīgā atveseļošanās, un es arvien mazāk atrodos negatīvās domāšanas valgos. Tās vietā labāk izvēlējos kalpošanu. Brīžiem man vienlaikus bija pieci sponsorējamie, un AA draugi brīnījās, kā es to varu izdarīt. Bet tur jau ir tas brīnums, ka kalpošanā vada Augstākais Spēks, un viss sakārtojas tā, ka varu izdarīt.

Jo vairāk atveseļojušos AA biedru grupā, jo grupa spēcīgāka un pievilcīgāka jaunatnācējiem un jo vairāk alkoholiķu paliek skaidrā un neaiziet bojā. Sapratu, ka izeja no sava apļa ir iespējama tikai sadarbībā ar citiem un palīdzot citiem, lai mūsu kopējā labklājība un arī sadraudzība var augt.

Esmu ļoti pateicīga tiem, kuri kalpoja pirms manis, jo tas man deva iespēju atnākt uz AA un palikt skaidrā. Un es labprāt to dodu tālāk.

Līga,

skaidrā kopš 2003. gada 21. oktobra


Ja esi AA biedrs un Tev patika raksts, priecāsimies par Tavu ziedojumu. Informāciju atradīsi aavinoga.org sadaļā “Ziedo”. Nauda tiks izlietota mājas lapas un SoundCloud platformas abonēšanai. No citiem lasītājiem vai klausītājiem un jaunatnācējiem ziedojumi netiek lūgti.


Recent Posts

See All

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page