top of page

AA skolaSeptembrim piestāv mēneša tēma “garīga programma”. Pirms sāku apgūt, kā dzīvot pēc Divpadsmit soļu garīgās programmas principiem, vairākas reizes izgāzos iestājpārbaudījumos – nemācījos no kļūdām (norāvos), bastoju stundas (neapmeklēju sapulces) un pat nezināju, ka mans Skolotājs (Augstākais Spēks) pacietīgi gaida, kad beidzot es vismaz sākšu ar viņu sarunāties.

Labi, ka apkārt bija citi skolēni, kuri garīgo programmu apguva ilgāk, pacietīgāk un ar atvērtāku sirdi. Sapratu, ka vēlos to, kas ir viņiem, maniem AA klasesbiedriem, un arī sāku mācīties. Turpinu to joprojām un nevēlos pieredzēt akadēmisko gadu vai mācību pauzi. Kad apslinkojos un kļūstu pavirša, gandrīz vienmēr uzreiz saņemu sliktu vērtējumu – garīgā līdzsvara trūkumu. Tad man atkal un atkal sev jāatgādina, ka es šajā dzīvē esmu tikai cilvēks, kuram dota iespēja mācīties, dalīties ar savām zināšanām, bet es neesmu šīs brīnišķīgās, dziļās un nebeidzamās programmas profesors!

Mūsu “mācību grāmatā” rakstīts: “Mēs uzskatām, ka nevienam nevajadzētu rasties grūtībām ar šīs programmas garīgumu. Vēlēšanās, godīgums un atvērts prāts – šīs īpašības ir atveseļošanās pamatā. Tās ir neaizstājamas.” (“Anonīmie Alkoholiķi”, 158. lpp.). Kā pārvarētas grūtības, kādas īpašības izrādījās nepieciešamas un daudz citu atklāsmju lasi septembra “Vīnogas” rakstos!

Pirms uzsāc garīgās programmas apgūšanu – atsakies no priekšstatiem, autors D. aicina rakstā “Garīgums ir darbības” (krievu valodā ŠEIT).

No starptautiskā AA žurnāla Grapevine tulkotajā rakstā “Garīgais bērnudārzs” (krievu valodā ŠEIT) Džims K. dalās, kā, jēgpilnu skaidrību meklējot, tika saukts par “lielās grāmatas vicinātāju”.

Sirsnīgs paldies AA māsām un brāļiem, kuri dalījās savās pārdomās par AA programmu kā garīgu programmu. Jūsu pieredze apkopota rakstā “Klātbūtne, atbildība un ticība brīnumiem”. Savukārt “Vīnogas” redakcijas biedru sarunu par garīgumu vari lasīt rakstā “Atteikties no priekšstatiem”.

Alkoholiķis A., kurš šobrīd skaidrā vairāk nekā 15 gadus, dzīvesstāstā “Var dzīvot mierīgi” cita starpā atzīst: “…biju slikts AA students, jo darīju gandrīz visu, ko neieteica.”

Ar virtuālajām gladiolām un asterēm Augstāko Spēku 1. septembrī sveicot,

redakcijas vārdā

Zita

Atgādinām, ka daudzus “Vīnogas” rakstus vari arī klausīties.

Uzraksti par savu pieredzi arī Tu!

Tēmas:

KOPĪGĀ LABKLĀJĪBA – līdz 1. oktobrim

EMOCIONĀLĀ SKAIDRĪBA – līdz 1. novembrim

Rakstus sūti uz e-pastu redakcija.vinoga@gmail.com!

Aicinām arī līdz 1. oktobrim iesūtīt tēmas, par kurām Tu vēlētos lasīt 2024. gadā!


Recent Posts

See All

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page