top of page

Kāda jēga?

Aktīvākie manas dzeršanas gadi iekrita vecumā no divdesmit līdz trīsdesmit. Biju izmācījies augstās skolās un cerēju uz spīdošu nākotni.Es vēl nezināju, kā tieši šī nākotne varētu izskatīties, taču manā iztēlē tai noteikti bija jābūt spīdošai. Es meklēju savu vietu šajā pasaulē, tiecos pēc kāda piepildījuma, kas beidzot apskaidrotu mani par manas dzīves jēgu un uzdevumu. Es bieži mainīju darbavietas un nodarbošanās, vienmēr cerēdams, ka jaunais profesionālais izkārtojums man dāvās to, ko es tik ļoti meklēju. Taču katru reizi man nācās vilties – sevī, bet visbiežāk citos cilvēkos, vietās, apstākļos. Puzle nelikās kopā. Visvairāk mani nomāca šķietamā dzīves bezjēdzība. Vēlējos pieķerties kādam pavedienam, kas tiešām kaut kur ved – kam es patiešām ticētu, nevis tikai izliktos, ka ticu.


Šomēnes AA “Vīnoga” vēlas uzdot vienkāršu jautājumu: kāda jēga?

Citiem vārdiem sakot, kāds ir mūsu galvenais mērķis – sadraudzībai, grupām, mums kā AA biedriem?


Inguna stāsta, kā viņas skaidrība kļuvusi par dzīvesveidu. Edmunds savā rakstā aizdomājas par to, vai ir atšķirība starp AA primāro nolūku un viņa paša individuālo galveno mērķi. Vairāku AA grupu biedri dalās savā pieredzē par tādiem jautājumiem kā “Kāds ir manas skaidrības galvenais mērķis” un “Vai man ir svarīgs AA galvenais mērķis un kā es varu piedalīties tā īstenošanā?” (Krievu valodā raksts lasāms šeit.)


Tāpat divos rakstos, kuros lasāma pašmāju (krievu valodā šeit) un Amerikas alkoholiķu pieredze, īpaša uzmanība tiek pievērsta AA galvenajam mērķim, kā par to runā Piektā tradīcija.


Esam ļoti priecīgi šomēnes piedāvāt Deboras dzīvesstāstu, kuram cauri vijas mums, alkoholiķiem, tik pazīstamā sajūta – vēlēšanās būt starp savējiem.


Mēs ticam, ka dalīšanās pieredzē sniedz cerību, kas savukārt dod spēku. Spēku koncentrēties vienam mērķim – nest vēsti tiem, kas vēl nezina, ka atrisinājums ir. “Savā visvarenībā Viņš mums dāvāja visu, kas mums bija nepieciešams, ja mēs no Viņa neattālinājāmies un izpildījām viņa darbu labi,” mēs lasām Lielajā grāmatā. Manuprāt, šeit ir runa par katra alkoholiķa galveno mērķi – labi darīt sava Augstākā Spēka uzdoto darbu. Kamēr es koncentrējos uz vienkāršu uzdevumu – katru dienu atdodos Viņam un cenšos būt maksimāli noderīgs citiem –, man sola, ka par mani parūpēsies.


Redakcijas vārdā

Andris


Recent Posts

See All

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page